Enduro Martinice

Tisková informace o motoskijöringu

Tisková informace o motoskijöringu – vyhlášení mistrů V dobřanském „Dřeváku“ se v neděli 2.3. sešli všichni příznivci motoskijöringového sportu. I když byla letošní zima velice skoupá na sníh, podařilo se díky obětavým pořadatelům v Martinicích v Krkonoších odjet alespoň jeden závod. Z něho tak mohli být vyhlášeni mistři pro rok 2014.

MČR v motoskijöringu bylo opět pořádáno jako  „ORION – SHIVA KTM Cup 2014“. Mistrovský titul získali poprvé ve své kariéře Lukáš Mohaupt s Václavem Hotovým. Dobrou formu potvrdili i loňští mistři Josef Mňuk s Filipem Langerem, kteří obsadili 2. pozici. Určitě překvapením bylo 3. místo Tomáše Fogla s Martinem Sabotou.
   A co říci k výkonům nejlepších jezdců? Mohaupt s Hotovým konečně zúročili své několikaleté účinkování v MČR, když byli 5., 4., 2. a v loňské sezóně 6. Letos v Martinicích vyhráli svůj teprve 3. a asi zároveň nejdůležitější mistrovský motoskijöring. A potvrdili, že už několik let patří k naší špičce a že jim titul po právu patří.
   Spokojeni mohli být i mistři z roku 2013 Josef Mňuk a Filip Langer. Jak sami říkali, stříbrná pozice jim chyběla do sbírky jezdeckých úspěchů. Určitě překvapením bylo 3. místo Lukáše Fogla s Martinem Sabotou. Ti už několik let patří k předním jezdcům MČR a závod v Martinicích se jim 100% vydařil.
   Ceny za umístění v seriálu předávali nejen organizátoři a hlavní sponzoři seriálu. Všechny určitě potěšila přítomnost jednoho z hlavních zakladatelů MČR v motoskijöringu pana Jana Špačka, který   také předával ocenění jezdcům.
   Jako pořadatelé roku byli vyhodnoceni organizátoři závodu v Martinicích. Bez nich bychom letos mistra vyhlásit nemohli. Vyhlášeni byli i skokani roku 2014. Stali se jimi Jaromír Romančík s Vítem Limrem, kteří všechny tak překvapili v Martinicích. Jak prohlašovali, závod jeli úplně poprvé a bez přípravy. V kvalifikacích získávali zkušenosti, dostali se až do finále, kde byli klasifikováni na pěkné 7. pozici. A motoskijöring chtějí jet i v další sezóně.
   Po loňské úspěšné premiéře „Orlického poháru“ pro začínající a hobby jezdce byl pohár vyhlášen i letos. Určitě potěšitelná byla jezdecká účast. Vždyť v Martinicích se objevilo celkem 29 dvojic. Nejúspěšnější byli v dramatickém závodě klášterečtí jezdci Tomáš Krejsa s Jaroslavem Brůnou. Tomáš dokázal, že nic nezapomněl ze svého jezdeckého umění, vždyť v minulosti patřil k nejlepším jezdcům, když dokázal v roce 1999 vyhrát i jeden mistrovský závod. Na stupně vítězů Orlického poháru vystoupili i jezdci z Krkonoš – Miroslav Škaloud s Davidem Faistaverem byli na 2. a David Mühlfait s Jaroslavem Faistaverem na 3. pozici. Orlický pohár dokázal, že jeho přiřazení k MČR bylo dobrým krokem. Pro diváky to bylo vítané zpestření programu závodu a pro jezdce pak dobrá zkušenost jet na stejné trati, jako jezdci MČR.
   Díky pořádajícímu AMK Dobřany mělo vyhodnocení odpovídající společenskou úroveň. Plný „Dřevák“ byl důkazem, že jezdci, pořadatelé i příznivci mají tento sport rádi. Jen škoda toho letošního počasí. Ukazuje se, že motoskijöring je stále zajímavým sportovním odvětvím.