Enduro Martinice

Tisková informace k 3. závodu seriálu MČR 2015 v motoskijöringu

Když odjížděli účastníci 2. závodu Mistrovství České republiky v motokijöringu „ORION - SHIVA KTM CUP 2015“ z bohatě zasněženého Klášterce nad Orlicí netušili, jak velké zvraty opět připraví matka příroda. Během týdne všude rychle mizel sníh a tak obětaví pořadatelé z Martinic naváželi sníh na svoji trať z širokého okolí.

Už během kvalifikačních jízd se sníh vyjížděl až na hlínu a trať byla stále obtížnější. Ale s jejími nástrahami se jezdci i jejich lyžaři statečně prali. V kvalifikaci potvrdili svoji letošní vynikající formu úřadující mistři ČR Mohaupt s Hotovým. Ani v jedné z jízd je jejich soupeři nedokázali porazit. 2 bonusové body za 2. místo získali předloňští mistři Mňuk s Langerem a 1 bod mistři z roku 2012 Sládek s Čížkem.
   Ve finálové jízdě začali nejlépe Mňuk s Langerem, ale Mohaupt s Hotovým i Sládek s Čížkem se nechtěli smířit s místem za nimi. Brzy se první 3 jezdci vzdálili svým dalším soupeřům. Až do poloviny závodu Mňuk s Langrem odolávali všem útokům Mohaupta s Hotovým. Ale v 5. kole už byli letošní suveréni mistrovství na čele a dokázali tak vyhrát i 3. letošní závod.  V posledních kolech se ještě Sládek s Čížkem snažili dostat na 2. pozici, ale Mňuk s Langrem svoji pozici uhájili.

Pořadí závodu:

1. Lukáš Mohaupt – Václav Hotový, Orion-RS Petrol Team, Honda 450 4T, 10:19,35
2. Josef Mňuk – Filip Langer, Mňuk Racing Team, Yamaha 450 4T, 10:22,80
3. Josef Sládek – Petr Čížek, Orion-RS Petrol Team, Honda 450 4T, 10:25,51
4. Patrik Šroler – Miroslav Šroler,  SMK Klášterec nad Orlicí, Honda 500 2T, 11:00,23
5. Václav Malkus – Ondřej Fanta, SMS Jižní Čechy, Yamaha 450 4T, 11:07,47
6. Michal Plíhal – Radim Faigl, SMS Pardubice, Suzuki 450 4T, 11:19,68

V seriálu MČR si Mohaupt s Hotovým upevnili vedení v tabulce s 66 body a mají tak dobře nakročeno k obhajobě loňského titulu.. Za nimi jsou Mňuk s Langerem s 53 body a Sládek s Čížkem s 50 body.

V doplňkovém závodu „Orlického poháru„ kvalifikaci překvapivě vyhráli Matyk s Poulem. Ale finále už bylo ve znamení úspěšných jezdců Poháru. Od startu jeli na čele Kavka se Sabotou a dokázali finále vyhrát s nepatrným náskokem před dalšími posádkami.

1. Jiří Kavka – Pavel Sabota, SMK Klášterec nad Orlicí, Honda 500 2T, 6:51,68
2. Zdeněk Vetešník – Jaroslav Procházka, MX Dalečín, Honda 250 2T, 6:52,76
3. Tomáš Krejsa – Jaroslav Brůna, SMK Klášterec nad Orlicí, KTM 450 4T, 6:53,82

V Orlickém poháru je pořadí stejné, jako v martinickém finále. Vedou Kavka se Sabotou (50 bodů), na 2. pozici jsou Vetešník s Procházkou (47 bodů) a Krejsa s Brůnou (40 bodů).
A tak poslední závod v Dobřanech definitivně rozhodne o pořadí v seriálu.